Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Medal AMICO

24 maja 2024 w auli im. W. Szuberta przy ulicy Lindleya 5 w Łodzi odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Łódzkiego (79. Rocznica utworzenia UŁ). Podczas tej uroczystości Prezes Fundacji – prof. Danuta Chlebna-Sokół otrzymała Medal: „Universitatis Lodziensis Amico (Przyjaciel UŁ)„. Medal ten przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla Uniwersytetu Łódzkiego. W przypadku Pani Profesor pokreślona była jej szczególna zasługa w pomocy dzieciom uchodźców wojennych z Ukrainy, które przyjęte były do Domów Akademickich UŁ, zamieszkały tam i potrzebowały opieki medycznej, a także socjalnej. Medal AMICO wręczyła Rektor UŁ prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska. Poniżej zdjęcia z tej uroczystości.

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.jpg6.jpg

Dzień dziecka 2024

Uprzejmie informujemy, że 8. czerwca 2024- sobota, organizujemy spotkanie dla naszych Podopiecznych z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie to odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi , pl. Dąbrowskiego, w godzinach : 11.00-13.30.

 

Skrócony, wstępny program tego wydarzenia :

 

Rozpoczęcie Spotkania o godz. 11.00 od części artystycznej- koncertu Akademia Wróżki Melodii, koncert w wersji mini czyli pianino elektryczne, taniec, śpiew.

Potem zwiedzanie sceny głównej, magazynu dekoracji oraz malarni; będą też zaprezentowane wybrane kostiumy sceniczne i rekwizyty, a także opowiadanie o funkcjonowaniu Teatru „ na co dzień”.

W godzinach 12.00-13.00 – poczęstunek i wręczenie upominków podopiecznym Fundacji.

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną : 885 716 716 (koniecznie proszę poza nazwiskiem i imieniem podawać wiek dziecka).

 

Zarząd i Rada Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu „ Idziemy Razem”

Spotkanie Organów Fundacji

25 stycznia 2024 roku odbyło się coroczne spotkanie głównych organów Fundacji: Zarządu, Rady Fundacji i Rady Programowo-Konsultacyjnej.

Spotkanie miało miejsce w siedzibie Centrum Leczenia Osteoporozy i Innych Chorób Metabolicznych Kości Dzieci i Młodzieży (poradni utworzonej i prowadzonej przez Fundację), przy ul. Traugutta 11 w Łodzi.

Omówiono szczegóły działalności w roku 2023 oraz wydatki i zyski jako sprawozdanie finansowe za rok 2023. Sprawozdanie merytoryczne i plan na rok 2024 zamieszczono w Dokumentach – Sprawozdania.

W dyskusji przedstawiono propozycje i plany działania w roku 2024, zgodnie ze statutem Fundacji zarówno na korzyść Podopiecznych jak też promujące Fundację.

 

Serdecznie dziękujemy Naszym Drogim Darczyńcom zapewniając, że otrzymane darowizny będą wykorzystane na potrzeby Naszych Podopiecznych.

Nieśmiało przypominamy, że Fundacja jest organizacją pożytku publicznego

 

fund Logo

 

W Galerii zamieszczamy 4 zdjęcia z naszego spotkania.