Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

1% PODATKU

 
Wymaga najmniej wysiłku i nic nie kosztuje. Fundacja Pomagająca Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu ?Idziemy Razem? jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako organizacja pożytku publicznego. Z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku. Cała przekazana kwota zostanie przeznaczona na cele statutowe Fundacji. Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla organizacji pożytku publicznego jest niezwykle proste. W tym celu wystarczy:

Krok 1: Wypełnić zeznanie roczne PIT
Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy:
? nazwę: FUNDACJA POMAGAJĄCA DZIECIOM Z CHOROBAMI NARZĄDÓW RUCHU ?IDZIEMY RAZEM?
? numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS 0000237659
? wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla organizacji, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół
? podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1% (np. wskazać na konkretny cel); informację tę może zamieścić w rubryce ?Informacje uzupełniające? (w drukach za rok 2008 jest to: poz. 133 ? PIT-28, poz. 309 ? PIT-36, poz. 109 ?PIT-36L, poz. 128 ? PIT-37, poz. 62 ? PIT-38).
Informacje te zostaną przesłane przez Urzędy Skarbowe jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Krok 2: Urząd Skarbowy przekazuje pieniądze Fundacji
Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku na kilka fundacji.