Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Konferencja Naukowa Dziecko Łódzkie 2017

30 listopada 2017r., w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się X Sympozjum Naukowego z cyklu Dziecko Łódzkie „Współczesne problemy zdrowotne i psychospołeczne dzieci i młodzieży. Stan opieki pediatrycznej w regionie łódzkim”. Konferencja była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej.

                Sympozjum to, podobnie jak 9 poprzednich zorganizowały: Klinika Propedeutyki Pediatrii
i Chorób Metabolicznych Kości Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Fundacja Pomagająca Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu „Idziemy Razem” oraz Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Sekcja Chorób Metabolicznych Kości Dzieci i Młodzieży przy PTP.

W Konferencji uczestniczyło w sumie 150 osób, byli to: lekarze wszystkich specjalności oraz socjologowie, antropologowie, rehabilitanci, psychologowie, terapeuci, pedagodzy i inne osoby zajmujące się tymi problemami w różnych instytucjach, także studenci Uniwersytetu Medycznego
w Łodzi. Na otwarciu była obecna Pani Prezydent, przedstawiciel Wojewody Łódzkiego oraz Prorektor ds. Klinicznych UM w Łodzi. W czasie Sympozjum były omawiane różne zagadnienia, w tym z zakresu rozwoju biologicznego i wzrastania, problemy psychiatrii dziecięcej, zaburzenia psychosomatyczne oraz zagadnienia psychospołeczne związane z szerokorozumianymi warunkami życia i społecznymi. Wykładowcy zwrócą uwagę na zatrucia środkami psychoaktywnymi, próby samobójcze, uzależnienia w tym od internetu oraz postępowanie z coraz aktywniejszymi ruchami antyszczepionkowymi. Były również omówione, przez Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii, aktualne problemy
w opiece nad dziećmi i młodzieżą w regionie łódzkim. Podczas Sesji Plakatowej omówiono 22 prace - prezentowali je przed Komisją autorzy prac, a przewodnicząca sesji podsumowała przedstawione zagadnienia. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody i wyróżnienia. 

Udział w Konferencji był bezpłatny, a wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, poczęstunek, certyfikaty oraz punkty edukacyjne.

 

GALERIA