Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Idziemy Razem

Międzywodzie 2022

W dniach: 30 lipca – 13 sierpnia 2022 odbywał się turnus rehabilitacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób z OI – Polska. Turnus, już po raz kolejny, miał miejsce w Międzywodziu, nad morzem, w woj. zachodniopomorskim. Na turnusie tym przebywały dzieci i młodzież z rozpoznaną wrodzoną łamliwością kości (Osteogenesis Imperfecta - OI); większość z nich otrzymała dofinansowanie do turnusu od naszej Fundacji; (Podopieczni Fundacji Pomagającej Dzieciom z Chorobami Narządów Ruchu „ Idziemy Razem”.

 

Rehabilitację specjalistyczną , indywidualną dla uczestników turnusu z OI prowadziły 2 Panie Magister, fizjoterapeutki z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na turnusie dla uczestników i ich opiekunów wygłosiła wykład dr n med. Maria Grochowska, Kierownik Kliniki Rehabilitacji w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, która mówiła o kompleksowej rehabilitacji tak potrzebnej chorym dzieciom z OI ; możliwej obecnie do realizacji w I-CZDz w Warszawie.


Tradycyjnie już turnus wizytowała Prezes Fundacji prof. dr hab. n. med. Danuta Chlebna – Sokół, która przebywała na turnusie kilka dni udzielając pomocy lekarskiej, porad/konsultacji oraz kontrolując prowadzoną rehabilitację.
Zdjęcia z turnusu, w liczbie 12 zamieszczone są w Galerii z tytułem Międzywodzie 2022.